Jak pobrać rozmowy z Messengera?
Ostatnio kilka razy skierowane zostało do naszej agencji uKONTENTowani.pl pytanie o rozmowy z Messengera, a precyzując: jak pobrać rozmowy z Messengera? Chcemy jak najszybciej odpowiadać na potrzeby zainteresowanych naszą ofertą osób, dlatego właśnie powstał ten artykuł. Mamy nadzieję, że jeżeli z jakichś powodów Ty również potrzebujesz zapisać na komputerze historię rozmów z chatu Facebooka, to ułatwimy Ci to zadanie zamieszczoną w artykule instrukcją.
Wszystkie funkcje Messengera
Jak wiadomo, Facebook to platforma społecznościowa, która skupia użytkowników z całego świata. Jej autor – Mark Zuckenberg początkowo chciał stworzyć aplikację służącą do komunikacji uczniów swojego uniwersytetu. Pomysł ten bardzo szybko zyskał popularność i tym sposobem od 2004 roku, kiedy powstała, do dziś zyskała 2,8 miliarda użytkowników. Tyle droga wprowadzenia do rozważań na temat funkcji Messengera.
Sam Messenger to jedna z aplikacji Facebooka – komunikator internetowy. Można korzystać z niego zarówno na komputerach stacjonarnych, tabletach jak i telefonach komórkowych. Wystarczy zainstalować ją na wybranym urządzeniu i po prostu zacząć z niej korzystać. Dzięki Messengerowi możemy wysyłać wiadomości prywatne do innych użytkowników aplikacji. Poza zdjęciami i plikami video mamy możliwość wysyłania także plików głosowych, a nawet korzystać z wideorozmów. Aplikacja Messenger została uruchomiona w sierpniu 2011 roku i obecnie można pobrać ją na dowolny system operacyjny w telefonie.
Jest obecnie najpopularniejszym komunikatorem na świecie. Wpływ na to ma zwłaszcza przejrzystość i łatwość obsługi. No i oczywiście to, że jest narzędziem zupełnie darmowym. Korzystają z niego zarówno młodzież jak i starsi ludzie.
Jak działa Messenger?
Co ciekawe z Messengera możesz korzystać nawet jeżeli nie posiadasz konta na Facebook. Po zainstalowaniu na telefonie aplikacji możesz wybrać, czy chcesz zalogować się przy pomocy Facebooka, czy też nie. Po zalogowaniu możesz też zsynchronizować z aplikacją Twoje kontakty. Dzięki temu od razu możesz przystąpić do wysyłania wiadomości do swoich znajomych z pomocą aplikacji.
Ukryte funkcje Messengera
Tak jak pisałam wcześniej używanie Messengera jest bardzo intuicyjne, posiada on jednak kilka funkcji o których prawdopodobnie nie wiesz. Oto one:
Duże emoji
Nie wszyscy użytkownicy Messengera wiedzą, że używając emoji w treści wiadomości mogą zmieniać ich rozmiar. Wystarczy przytrzymać dłużej wybraną z listy ikonkę, która automatycznie zacznie się powiększać, póki będzie przytrzymywana palcem. Jednak zbyt długo przytrzymywana pęknie i zniknie.
Messenger do wysyłania SMS-ów
Komunikatora Facebooka możesz używać do obsługi tradycyjnych SMS-ów na swoim telefonie. Wówczas zapłacisz za nie jak za zwykłe SMS-y u swojego operatora. To rozwiązanie przeznaczone jest dla osób, które dużo korzystają z widomości na Messengerze i chcą mieć wszystko w jednym miejscu. Możesz uruchomić to rozwiązanie przechodząc do ustawień Messengera i kliknąć zakładkę SMS.
Kolorowy chat i motyw przewodni
Nie wszyscy użytkownicy aplikacji wiedzą, że bardzo łatwo mogą zmienić jej wygląd, a ściśle mówiąc kolor przewodni lub motyw. To rozwiązanie może również być przydatne, jeżeli chcesz wyróżnić konwersacje z jakaś osobą na tle innych, prowadzonych rozmów. W celu zmiany przejdź do ustawień danej konwersacji i kliknij ikonkę „i” w prawym górnym rogu komunikatora. Następnie wybierz swoją ulubiona barwę. W tym samym miejscu możesz wybrać też motyw np. na urodzinowy.
Pseudonimy dla znajomych
Jeżeli chcesz możesz swoim znajomym nadać specjalne nazwy w swoim komunikatorze tzw. nicki. Żeby to zrobić przejdź do profilu wybranej osoby na komunikatorze, nadaj jej wybrany nick i zatwierdź.
Udostępnianie lokalizacji
Ta funkcja bywa bardzo przydatna. Jeżeli chcesz możesz udostępnić swojemu rozmówcy swoją bieżąca lokalizację lub inny wybrany adres. Żeby to zrobić wystarczy kliknąć ikonkę z czterema kropkami, którą znajdziesz w dole ekranu i wybrać przycisk „Lokalizacja”. Dzięki temu Twój rozmówca otrzyma mapkę z zaznaczonym na niej, wybranym adresem.
Wyszukiwanie wybranych słów w konwersacji
To funkcja przydatna dla osób, które prowadza długie rozmowy za pośrednictwem Messengera. Pozwala ona na wyszukanie konkretnych haseł w rozmowie. Żeby z niej skorzystać trzeba kliknąć w zdjęcie profilowe znajomego i wybrać z karty „Wyszukaj w konwersacji„, a następnie wpisać poszukiwaną frazę lub słowo i przejrzeć wyniki.
Podobnie sytuacja wygląda, jeżeli z Messengera korzystasz na swoim komputerze. Po jego wyświetleniu wybierz rozmowę, w której chcesz znaleźć wybrane słowa. Po prawej stronie czatu wyświetli się kolumna z zakładką „Dostosuj czat” i możliwością wyszukania w rozmowie słów, które wpiszesz w okienko wyszukiwania.
Wirtualny pokój
Prawdopodobnie trwanie pandemii i znane nam wszystkim „zostań w domu” przyczyniło się do tego, że Facebook wzbogacił funkcje Messengera o możliwość tworzenia pokoi wirtualnych. Wystarczy wybrać ikonkę z długopisem, sygnalizującą nową wiadomość i kliknąć zakładkę „Utwórz nowy pokój„. To to samo miejsce, gdzie tworzy się grupy na Messengerze. Do pokoju można zaprosić wybrane kontakty, aż do 50 osób i stworzyć miejsce do wirtualnych spotkań dla nich.
Blokowanie wiadomości biznesowych
Jeżeli często dostajesz wiadomości na Messenger od firm, a nie chcesz ich dostawać to bez problemu możesz je zablokować. W tym celu wejdź na konwersacje i kliknij ikonkę informacji, czyli „i” w prawym górnym roku okienka. Pozostaje już tylko kliknięcie przycisku „Blokuj” i nie dostaniesz już wiadomości od zablokowanej strony lub osoby.
Gdzie są archiwizowane rozmowy Messenger?
Czy zdarzyło Ci się kiedyś w zdenerwowaniu szukać bezskutecznie jakiejś rozmowy na Messengerze? Takie sytuacje zdarzają się często. Czasami archiwizujemy przez pomyłkę, a czasami, świadomie, aby ukryć stare czaty w swojej skrzynce, ale ich nie usuwać. Warto wiedzieć, że jeżeli zarchiwizujesz wiadomości, wątek zniknie z głównej skrzynki odbiorczej. Zostanie wówczas automatycznie przeniesiony do „Zarchiwizowanych wiadomości„.
Jeżeli chcesz przenieść do archiwum rozmowę z kimś, to przytrzymaj w aplikacji ten wątek palcem. W menu, które Ci się wyświetli – wybierz przycisk „Archiwizuj„, który znajdziesz na samej górze okienka. Kliknięcie przycisku przeniesie konwersację do archiwum wiadomości.
Pamiętaj, że jako użytkownik Facebooka, do swoich rozmów masz dostęp za pośrednictwem aplikacji Messenger oraz Facebooka. Jeżeli więc korzystasz z Messengera na Facebooku, kliknij w ikonkę wielokropka wyświetlającą się przy konwersacji i wybierz „Zarchiwizuj czat” z wyświetlonego menu.
Jeżeli natomiast szukasz jakiejś informacji w rozmowie z daną osobą i chcesz dostać się do zarchiwizowanych rozmów w aplikacji Messenger, wyślij po prostu nową wiadomość do tej osoby. Spowoduje to automatyczne przywrócenie zarchiwizowanych wiadomości do skrzynki odbiorczej. Korzystając z Messengera na komputerze, po zalogowaniu do swojego konta na Facebook musisz przejść do Messengera – kliknąć „Wyświetl wszystko w Messengerze”, przycisk wyświetlający się na dole okienka z czatami. W oknie, które się wyświetli na samej górze znajdziesz ikonkę – wielokropek. Kliknij i wybierz zakładkę „Zarchiwizowane czaty„. Wyświetlą Ci się wówczas wszystkie wątki, które wcześniej zostały zarchiwizowane.

Usunięte rozmowy z Messengera – jak je przywrócić?
Szukasz rozmowy z wybraną osobą i nie znajdujesz jej mimo przejrzenia zarchiwizowanych wiadomości? Może to oznaczać, że zostały one usunięte z czatu. Nie martw się, bo usunięcie konwersacji nie jest procesem nieodwracalnym. Warto wspomnieć, że wiadomości, które wysyłamy na Messengerze możemy usunąć u siebie i u swojego rozmówcy, ale tylko wtedy, gdy rozmówca nie odczytał jeszcze tej wiadomości. W przeciwnym razie, czyli kiedy wiadomość została odczytana, to możemy usunąć ją tylko w swoim czacie.
Tak więc jeżeli szukasz konkretnej rozmowy w pierwszej kolejności sprawdź archiwizowane wiadomości. Jeżeli ich tam nie ma, to oznacza to, ze prawdopodobnie zostały usunięte. Możesz pobrać rozmowy z Messengera i odzyskać je, dzięki wykorzystaniu funkcji – pobierania danych na swój temat. Cały proces objaśnię Ci po kolei w poniższym akapicie.
Jak pobrać rozmowy z Messengera? – instrukcja krok po kroku
Zaloguj się do swojego konta na Facebooku. Najlepiej zrobić to na komputerze, aby od razu tam zapisać pobrane informacje.
W górnym pasku wybierz zakładkę „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Ustawienia”.


Po lewej stronie zobaczysz menu z zakładkami. Wybierz z niego tę o tytule: „Twoje informacje na Facebooku” i kliknij przycisk „Pobieranie Twoich informacji” (obecnie ta zakładka nosi nazwę „Pobierz informacje profilowe”.

Po kliknięciu Facebook wyświetli Ci całą Twoją aktywność na portalu. Poza wiadomościami z Messengera, będą tam także elementy i kolekcje, które zapisałeś/zapisałaś, Twoje posty, strony, które lubisz, wydarzenia, słowem: wszystko. Jak pobrać rozmowy z Messengera z tego gąszczu informacji? To bardzo proste, żeby to zrobić zaznacz, to co Cię interesuje, czyli Wiadomości. Następnie zaznacz okres czasu z którego potrzebujesz pobrać historię. Możesz wybrać nawet cały okres Twojej obecności na portalu Facebook i kliknij przycisk „Utwórz plik. Jeżeli okres czasu jest długi, a wiadomości dużo, generowanie pliku może zająć chwilę.

Na Twoją skrzynkę trafi wiadomość z informacją, że z Twojego profilu została wysłana prośba o pobranie informacji. Kliknięcie w podlinkowaną w wiadomości stronę „Pobieranie Twoich informacji” spowoduje ponowne przeniesienie do panelu Facebooka. Tak powyżej miejsca, gdzie przed chwilą trzeba było wybrać zakres dat pojawi się informacja o dostępnych kopiach. Przejdź do tej zakładki i kliknij przycisk „Pobierz”. Pozwoli Ci to zapisać wiadomości z Messengera na dysku. Teraz pozostaje już tylko rozpakować plik w formacie ZIP. Kliknij plik opisany massages. Zobaczysz zakładki z osobami, z którymi prowadziłeś/prowadziłaś rozmowy na chacie Facebooka w wybranym przez siebie okresie czasu. Znajdziesz w nich cały zapis rozmów wraz z przesyłanymi multimediami. Pamiętaj jednak, że jeżeli poza wiadomościami chcesz ściągnąć także inne aktywności, to musisz liczyć się z tym, że generowanie pliku może zająć nawet kilkanaście godzin. Związane jest to z wielkością pliku, jaki jest dla Ciebie przygotowywany.
Czy da się pobrać rozmowy z Messengera, jeżeli rozmówca zablokował Cię na Facebooku?
Często zdarza się, że chcemy odzyskać wiadomości z Messengera w sytuacji kłótni z kimś. Zła wiadomość jest taka, że jeżeli rozmówca zablokował Cię na Facebooku lub Messengerze, to nie będziesz w stanie pobrać wcześniejszych rozmów. Blokowanie oznacza, że osoba zablokowana nie ma dostępu do Twojego profilu, a tym samym wiadomości, a Ty nie masz dostępu do wiadomości wymienianych z ta osobą, ani informacji na jej temat. Jest to jedno z zabezpieczeń prywatności.
Jeśli potrzebujesz dostępu do wcześniejszych wiadomości z osobą, która Cię zablokowała, niestety nie masz na to sposobu bez jej zgody. Jeśli osoba zdecyduje się odblokować Cię lub odnowić kontakt, będziesz mógł/mogła ponownie widzieć wcześniejsze rozmowy, a także otrzymywać nowe wiadomości od niej. Nie jednak legalnych sposobów na obejście takiej blokady w celu uzyskania dostępu do prywatnych wiadomości bez zgody rozmówcy.
Mam nadzieję, że jeżeli zastanawiasz się jak pobrać rozmowy z Messengera, to ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Zajrzyj na naszego bloga, po inne informacje z dziedziny marketingu.