» » » Co to jest domena i hosting?

Co to jest domena i hosting?

w kategorii: Artykuły | 0

Co to jest domena?

Domena to unikalny adres, pod którym kryje się strona internetowa – Twoja wizytówka w internecie. Pierwszą domeną internetową w historii była nordu.net (powstała w styczniu 1985 r.), jednak nie została ona oficjalnie zarejestrowana. Z kolei pierwszą zarejestrowaną domeną była symbolics.com (15 marca 1985 r.).

Podstawową zasadą, jaką powinna kierować się osoba wybierająca domenę jest łatwa do zapamiętania przez użytkownika nazwa, czyli:

  • możliwie najkrótsza,
  • kojarząca się z działalnością,
  • zrozumiała dla docelowego klienta/użytkownika.

Sam pomysł na nazwę domeny to nie wszystko. Możliwe, że ta na którą wpadłeś jest już zajęta. Jej dostępność możesz sprawdzić na stronach firm zajmujących się sprzedażą domen. Przy zakupie domeny z rozszerzeniem .pl warto zastanowić się nad innymi “końcówkami”. W grę mogą wchodzić: com.pl , .eu , .com itd. Dlaczego? Gdy osiągniesz już odpowiednią popularność, ktoś może zakupić domeny z którymś z tych rozszerzeń i zaoferować Ci ich sprzedaż po mocno zawyżonej cenie. Dlatego warto zabezpieczyć się przed taką sytuacją.

Jak zarejestrować domenę?

Aby zakupić domenę należy zarejestrować się na stronie internetowej sprzedawcy, wybrać interesującą nazwę, wypełnić dane do faktury i wykonać przelew za (z reguły) roczny abonament za utrzymanie domeny. Po wszystkim dostajemy dostęp do panelu administracyjnego. Teraz możesz zintegrować domenę z stroną internetową. Do tego konieczne jest posiadanie adresów DNS, które są dostępne w panelu hostingu. Po wpisaniu adresów DNS w panelu administracyjnym domeny Twoja strona powinna mieć już wybraną nazwę.

Brzmi skomplikowanie? W ramach kompleksowej obsługi możemy zrobić to za Ciebie. Jeśli nie posiadasz własnej domeny wyszukamy odpowiedniej dla Twojego biznesu nazwy i zarejestrujemy ją. Na specjalne życzenie możemy wyszukać dla Ciebie adresu WWW wśród porzuconych domen.

Co to jest hosting www?

Hosting to inaczej utrzymanie strony na serwerze, czyli udostępnienie przez usługodawcę przestrzeni dyskowej na serwerze do przechowywania strony i kont pocztowych. Hosting jest usługą pozwalającą na publikację strony www w Internecie.

Cechy dobrego serwera

Jesteśmy firmą oferującą kompleksowe usługi, w naszej ofercie znajduje się również hosting, czyli miejsce na Twoją stronę na profesjonalnym serwerze. Korzystamy z serwerów 3 największych polskich operatorów hostingowych. Co zyskujesz korzystając z tych serwerów?

  • Bezpieczeństwo Twojej strony to podstawa. Dlatego na serwerach, z których korzystamy, strona archiwizowana jest codziennie. W przypadku kłopotów zawsze możemy postawić serwis na nogi.
  • Szybkość działania. Zapewne nie raz wszedłeś na stronę, która wczytywała się w nieskończoność i z pewnością przyznasz, że nie świadczy to dobrze o jej właścicielu. Wybierając dobry i szybki hosting pozbędziesz się tego problemu
  • Filtr antyspamowy znacznie redukujący ewentualny spam wysyłany na Państwa konta pocztowe
  • Możliwość założenia dowolnej liczby kont mailowych z możliwością czytania poczty przez przeglądarkę WWW
  • Dowolna wielkość odbieranych i wysyłanych listów email
  • Konto FTP na życzenie